Pora w morze nam

Pora w morze nam
Informacje

Pod takim oto tytułem odbyły się w sobotnie popołudnie pierwsze warsztaty marynistyczne dla grupy dzieci z Zaklikowa.

Cele jaki nam przyświecał był oczywisty – zaszczepienie żeglarskiego bakcyla wszystkim tym, którzy jeszcze nie poznali uroków świata wody i żagli, pieśni pracy i bogatej kultury marynistycznej.

To wdzięczne dzieło udało się zrealizować przy pomocy marynistycznego GURU – Marka Szurawskiego we własnej osobie, najwybitniejszego w kraju znawcy szant i szeroko rozumianej kultury marynistycznej.

Moc atrakcji i konkursów, trochę współzawodnictwa i nauki a wszystko to przy dźwiękach concertiny i kości samego Mistrza, które zarażał swoim warsztatem wszystkich swoich słuchaczy.

Wcześniej nasza prezentacja, połączona z krótką lekcją historii polskiego żeglarstwa i dziedzictwem które mamy zaszczyt w swojej codziennej działalności realizować.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy gospodarzom miejsca, którzy włożyli dużo serca w przygotowanie warsztatów, w szczególności Darkowi Mrozowi i Marcie Twardygrosz za zaufanie, zaproszenie i współpracę.

Dziękujemy też samym uczestnikom, którzy nie tylko zbudowali niezwykłą łódź lecz także przygotowali dla nas i chóralnie odśpiewali dla nas piosenkę “Pacyfik”

Do zobaczenia wkrótce.. 😉