POCZĄTEK LATA POD ŻAGLAMI
Wyrusz z nami w wakacyjny rejs szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Poznaj tę niezwykłą krainę, w której czekać będzie na Ciebie mnóstwo atrakcji, bliskość natury, wiatr we włosach i codziennie prawdziwa moc wrażeń.
REJS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU OD 10 DO 18 LAT
nowe doświadczenie, czy coś, co już znasz?
Żeglowanie na jachcie to sprawdzony sposób na odkrywanie świata, współpracę w załodze oraz super integrację. Piękne krajobrazy i pełne uroku przystanie z pewnością spowodują, że będzie to prawdziwa i niezapomniana żeglarska przygoda.
Nie musisz posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Musisz tylko mieć ukończone 10 lat i głowę otwartą na nowe doświadczenia. A może połkniesz żeglarskiego bakcyla? Kto wie? Jest spora szansa, że odkryjesz swoją życiową pasję.
CODZIENNIE W INNYM MIEJSCU
czeka na ciebie koja
Pływamy na jachtach nowoczesnych, nowych i, co najważniejsze, bezpiecznych (typu Antila 27 itp). Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi (6-8 uczestników), stół, kambuz z kuchenką gazową i wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty wyposażone są w silniki pomocnicze. Nad załogą czuwa sternik-kapitan, odpowiadający za bezpieczeństwo żeglugi. Całym rejsem dowodzi Komandor rejsu.
płyniemy szlakiem północnym
Rejsowe szczegóły
Organizator zapewnia przejazd wygodnym autokarem na tresie Tarnobrzeg – Sandomierz – Piękna Góra i z powrotem.
Wyjeżdżamy 22 czerwca (sobota) w godzinach wczesnoporannych, wracamy 29 czerwca (sobota) w godzinach popołudniowo-wieczornych.
Zakwaterowanie na jachtach typu Antila 27 (6-8 osób załogi).
Niezbędny jest własny śpiwór.
Sternik będzie zakwaterowany na jachcie wraz z uczestnikami.
Pakując się, weź pod uwagę, że zamieszkasz na niewielkiej przestrzeni z innymi uczestnikam i miejsca na twoje rzeczy będzie niewiele. Spakuj się w miękką torbę lub worek żeglarski.
JACHTY NIE LUBIĄ WALIZEK 🙂
Zapewniamy pełne wyżywienie – 3 posiłki (śniadanie, obiad, kolacja), przygotowywane przez załogę na jachtach + produkty na ogniska.
Cena rejsu obejmuje opłatę za czartery jachtów, wszelkie opłaty portowe oraz koszty paliwa do silników jachtowych.
Nad uczestnikami czuwają sternicy. Nasi kapitanowie mają duże doświadczenie zarówno żeglarskie, jak i pedagogiczne. To osoby, które już samym swoim zachowaniem przekazują młodym adeptom żeglarstwa zasady dobrej praktyki i etykiety żeglarskiej.
Wypływamy z portu w Pięknej Górze na jeziorze Tajty. Płyniemy w kierunku północnym*. To trasa z licznymi atrakcjami. Możemy zobaczyć m.in.: Mamerki, Śluzę Leśniewo na Kanale Mazurskim, Twierdzę Boyen w Giżycku, Pałac Lehndorffów w Sztynorcie (opis atrakcji poniżej).
*Szczegółową trasę rejsu wyznacza Komandor rejsu w zależności od warunków pogodowych oraz decyduje o odwiedzanych atrakcjach.
1. Każdy uczestnik rejsu zostanie objęty ubezpieczeniem NNW.
2. Za każdego uczestnika zostanie odprowadzona składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę rejsową
CENA REJSU:
2400 zł/os.*
*CENA NIE OBEJMUJE:
– kosztów WC i natrysków w niektórych przystaniach na trasie rejsu;
– biletów wstępu do odwiedzanych miejsc.
Założeniem rejsu jest aby wszyscy jego uczestnicy brali w nim jak najpełniejszy, czynny udział. Instruktorzy będą bezustannie czuwać nad załogami, ale też (w granicach bezpieczeństwa) będą się starać jak najmniej ograniczać samodzielność swoich załogantów.
Rejs ma charakter turystyczny, rekreacyjny, jednak z pewnością każdy jego uczestnik zdobędzie podstawowe umiejętności żeglarskie. Przed rejsem załogi zostaną przeszkolone z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.) W trakcie rejsu wszyscy chętni będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o dalsze elementy sztuki żeglarskiej: sterowanie jachtem pod żaglami i z silnikiem, zwroty, manewry złożone itp. Dla tych, którzy mieli już styczność z żeglarstwem lub posiadają patent, rejs będzie okazją do praktyki.
NIE TYLKO ŻEGLOWANIE!
Położone są nad Kanałem Mazurskim, 8 km od Węgorzewa, 22 km od Giżycka, 25 km od Kętrzyna, 18 km od Gierłoży. Znajduje się tu jeden z najlepiej zachowanych w Polsce, kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej. W latach 1940-1944 zbudowano dla potrzeb 40 najwyższych generałów i feldmarszałków, 1500 oficerów i żołnierzy Wehrmachtu około 250 obiektów w tym 30 schronów żelbetowych, które niezniszczone zachowały się do naszych czasów. Niemcy nie zdążyli wysadzić schronów, zostały one opuszczone bez walki przez wojska Wehrmachtu w styczniu 1945. Obecnie na terenie kompleksu Mamerki w „Mieście Brygidy” można zobaczyć m.in. Schrony Centrum Łączności i Dowodzenia, które zostały oświetlone i odtworzono ich wnętrza (ponad 600 m kw. powierzchni).
Na terenie kompleksu Mamerki można zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej – jedyne w Europie muzeum poświęcone frontowi wschodniemu. Ponad 1000 m2ekspozycji. Największa na świecie makieta bitwy pod Kurskiem – 24 m2 oraz makieta bitwy o Stalingrad – 16 m2.
Od maja 2018 r. w Mamerkach można także zobaczyć replikę pomieszczenia Bursztynowej Komnaty – 60 m2 ekspozycji.
Śluza w Leśniewie Górnym ma 46 metrów długości, 7,5 metra szerokości i 17-metrowy spad. Została ukończona w około 30% (70% wg innych danych). Na frontowej ścianie śluzy widać wgłębienie, w którym miał być umieszczony symbol niemieckiego orła. Obecnie na terenie śluzy działa park linowy. Można dzięki temu specjalnym pomostem dotrzeć na górę tego obiektu i obejrzeć jego monumentalną formę lub skorzystać z bardziej ekstremalnych przygód, korzystając ze zjazdów po linach. Jest to też pewna forma zwiedzenia tego obiektu.
Twierdza powstała w latach 1843-1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.
Do fortu miały prowadzić drogi wjazdowe przez bramy Giżycką, Kętrzyńską, Prochową i Wodną, zaś całość otaczać miał mur Carnota o długości 2303 m. Twierdza została przygotowana dla załogi liczącej około 3000 żołnierzy. W roku 1846 postanowiono uhonorować jednego ze zwolenników i inicjatorów budowy tego obiektu, generała von Boyen, nadając powstającej twierdzy jego miano.
Od roku 1572 do 1945 Pałac był główną siedzibą rodową Lehndorffów, jednego z potężniejszych rodów Pruskich. Kompleks pałacowo-ogrodowy o powierzchni około 16 hektarów, którego główny element stanowi zespół pałacowy z dziedzińcami z budynkami. Pozostałe elementy posiadłości tworzą: zespół folwarczny z małymi dziedzińcami, dwa tarasy za pałacem, czyli teren salonu ogrodowego wraz z aleją grabów oraz dębów, ogród kwaterowy (ozdobny i użytkowy) oraz prosty kanał wodny (700 m długości), ciągnący się od granic parku do jeziora Kirsajty.
WYPOCZYNEK ZGŁASZAMY DO KURATORIUM OŚWIATY ORAZ DO SANEPIDU
GRUPA Woda jest wpisana do rejestru organizatorów turystyki pod nr 25108
Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową Signal Iduna
ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM UDZIAŁU W OBOZIE ŻEGLARSKIM
Warunkiem umieszczenia dziecka na liście uczestników REJSU WAKACYJNEGO jest wpłacenie zadatku w wysokości 600 zł (płatny przy rezerwacji).
Płatności można dokonać również przelewem na konto GRUPY Woda:
NR KONTA: 54 1050 1445 1000 0097 1614 4820
tytułem: REJS PO MAZURACH, imię i nazwisko uczestnika